Czy warto skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Czy warto skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Trwałe usunięcie zbędnego owłosienia to duża wygoda, dlatego wiele pań decyduje się obecnie na tego typu metody depilacji. Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest depilacja laserowa.

Efekty depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest polecana nie tylko w przypadku gdy niechcianych włosów jest dużo. Wskazaniem może być także wrastanie włosków, które może występować w przypadku nietrwałej depilacji, takiej jak golenie, wosk lub usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy depilatora elektrycznego. W dużych miastach, na przykład w Krakowie, można zazwyczaj znaleźć profesjonalne gabinety kosmetyczne. Tam też można skorzystać z porady specjalisty i wybrać najlepszą metodę depilacji laserowej łydki czy innej części ciała. Efekt zabiegu w większości przypadków utrzymuje się przez całe życie, dlatego też jest tak popularnie używaną metodą.

By uzyskać trwały rezultat po depilacji laserowej konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Spektakularny efekt otrzymuje się po około sześciu zabiegach – ich ilość określa lekarz lub kosmetyczka – w zależności od rodzaju urządzenia. W przypadku bardzo nowoczesnych metod depilacji laserowej, które dostępne są zazwyczaj w większych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, możliwe jest usuwanie włosów nawet wtedy gdy skóra jest bardzo delikatna. W takich szczególnych sytuacjach lepiej jest wybrać gabinet mieszczący się na przykład w Krakowie niż w mniejszej miejscowości, ponieważ w większych miastach gabinety są zazwyczaj lepiej wyposażone. Specjalista może więc dobrać najlepsze urządzenie do danej sytuacji. Niestety bez względu na rodzaj emitowanego światła laserowego taka depilacja nadal nie jest możliwa w przypadku gdy włosy są bardzo jasne. Nie wykonuje się też depilacji laserowej u osób, które niedawno się opalały lub mają inne, typowe przeciwwskazania ( m.in. widoczne uszkodzenia skóry, żylaki, infekcje, okres ciąży).

Zabieg depilacji laserowej

Sam zabieg nie trwa długo. Możliwe jest przeprowadzenie depilacji wszystkich koniecznych miejsc w jednym dniu. Przed samym zabiegiem konieczne jest odtłuszczenie obszaru, który ma zostać wydepilowany oraz zbadanie poziomu melaniny w skórze – obecnie robi się to bezinwazyjnie jedynie przykładając specjalne urządzenie.
Podczas depilacji laserowej osoba przeszkolona przykłada do skóry głowicę emitującą laser. Czas trwania zależy od wielkości depilowanego obszaru, ponieważ zazwyczaj głowica urządzenia nie jest zbyt duża.
Bolesność takiego zabiegu jest sprawą indywidualną. Dyskomfort najczęściej występuje w przypadku depilacji laserowej twarzy oraz innych delikatnych miejsc, gdzie skóra jest najcieńsza.

Wybór gabinetu

Warto pamiętać, że nie w każdym przypadku można skorzystać z gabinetu kosmetycznego. W szczególnych sytuacjach konieczne jest skorzystanie z urządzenia o większych możliwościach i wtedy należy wcześniej skonsultować się z lekarzem. W dużych miastach, takich jak Kraków, można znaleźć zarówno gabinety medycyny estetycznej jak i salony kosmetyczne dysponujące urządzeniami depilacyjnymi wysokiej jakości. Wybór odpowiedniego miejsca jest istotny. Gabinet powinien posiadać nowoczesne urządzenia, które pozwalają między innymi na określenie poziomu melaniny. Dzięki takiemu badaniu możliwe jest dobranie odpowiedniej mocy urządzenia depilującego. Skorzystanie z urządzenia depilującego o większej skuteczności, wykorzystującego na przykład laser diodowy zazwyczaj jest droższe. Na wyższą cenę należy nastawić się w przypadku depilacji laserowej większych obszarów. Biorąc jednak pod uwagę, iż mniejsza skuteczność oznacza zwykle większą liczbę zabiegów, lepiej jest wybrać profesjonalny gabinet.