D. Trump prezydentem USA

Donald Trump, rozpoznawalny biznesmen jak i medialny celebryta bez politycznego dorobku i doświadczenia, zaskakując wielu ludzi wygrał wybory na prezydenta w stanach zjednoczonych, zostawiając na pokonanym polu niedawną sekretarz stanu znaną Hillary Clinton.

Niezwykle korzystny wynik 70-letniego Trumpa to spore zaskoczenie. Wszystkie sondaże w dniach przed wyborami sugerowały, że to Clinton powinna zwyciężyć. D. Trump wygrał z nią w dużej mierze dzięki poparciu białych facetów a także ewangelików, jacy od startu stanowili najmocniej zaangażowaną grupę jego kibiców. To w sporej większości ludzie nie posiadający studiów wyższych, którym nie najlepiej układa się w nowej, globalnej gospodarce. Przegrana Clinton komunikuje jednakowoż, iż prawdopodobnie oddało głos na nią o wiele mniej przedstawicielek płci pięknej niż można było się spodziewać. Zgodnie z opiniami komentatorów nagrania z brzydkimi słowami Trumpa o płci pięknej nie wpłynęły na wyborców, jak można było się spodziewać.

O dobrym rezultacie wyborczym Donalda zadecydowały nieoczekiwane wygrane w wielu sporych stanach wahadłowych, w tym w Ohio.

Wygrana Trumpa oznacza, że 45. prezydentem stanów zjednoczonych po raz pierwszy w historii tego kraju będzie mężczyzna pozbawiony jakiegokolwiek politycznego dorobku i doświadczenia. Może to być dość mocno szokujące, de facto w świecie realnym może być to bardzo korzystne, bo tego typu mężczyzna odcięty od gorszych politycznych zwyczajów będzie mógł zrobić w stanach a także w całym świecie sporo opłacalnych modyfikacji.