Wady i zalety sufitów podwieszanych i napinanych

Sufity napinane to w chwili obecnej świeżynka w branży budowlanej. Jest to świetna odmiana dla sufitów podwieszanych, wykonanych z płyt karton-gips. Będąc szczerym obydwa rozwiązania mają swe minusy ale i zalety. Sufit podwieszany zezwala by utrzymać kompletnie gładką powierzchnię sufitu. Genialnie ukrywa wszelkie pęknięcia jak i fragmenty instalacji kanalizacyjnej. Pozwalają obniżyć wysokość pomieszczenia.

Instalacja sufitu powiązane jest jednakże z koniecznością przeprowadzenia większych prac. Na starcie wykonuje się specjalny stelaż, który musi podtrzymać płyty a w następnym etapie dochodzi do montażu.Finalizując montaż należy uzupełnić szparki między częściami sufitu. To dobry sposób na zminimalizowanie dźwięków dobiegających z piętra. To wada, ale instalowanie sufitu podwieszanego wiąże się z koniecznością wywalenia wszystkich mebelków z pokoju. W procesie instalacji a także wycinania płyt wyjątkowo mocno się bałagani. Od tego typu kłopotu wyzwala nas sufit napinany. Tego typu sufit to wiążąca się z większymi kosztami alternatywa dla sufitu podwieszanego.

Zastosowanie sufitów napinany jest strasznie duże, ma się możliwość uzyskać wiele możliwości aranżacyjnych. Gdy wnętrze jest już zbyt niskie trzeba pomyśleć o suficie napinanym z materiału imitującego odbicie w lustrze. To dobry pomysł na iluzoryczne powiększenie niskiego lokalu. Z innej strony niebywale fascynujący efekt można uzyskać jeśli wybór padnie na sufity napinane z nowoczesnym podświetleniem lampkami LED. Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się również opcja wyprodukowania dedykowanego nadruku na sufit napinany. W takim celu można sięgnąć po fotę lub wspaniałą wizualizację. U producentów można kupić także sufity napinane 3D. Dla zwykłych Klientów jednakże jest to dość drogie rozwiązanie. Sufity napinane 3D zobaczyć można najczęściej w klubach muzycznych albo innego typu rozrywkowych lokalach. Montaż sufitów napinanych trwa tylko parę chwil. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak także przy suficie napinanym łatwo można naprawić izolację akustyczną lokalu. W efekcie tego jakiekolwiek dźwięki nie będą mogły do nas docierać.

Na dzień dzisiejszy oferowane na rynku sufity napinane mają jakikolwiek kształt przykładowo kuli. Wystarczy wyłącznie uruchomić własną pomysłowość. Pechowo wielkim problemem sufitów napinanych jest cena. Wynosi ona nawet koło 160 zł za metr kwadratowy.