Czym jest pelet?

W ciągu ostatnich lat niezwykle na topie wyrobem stał się pellet, jaki cieszy się dzień po dniu coraz mocniej odczuwalną popularnością nie tylko w naszym kraju, ale również w europie. I to głównie na skutek tego podjęliśmy decyzję, żeby dziś przedstawić Wam wiadomości na temat nadmienionego przed chwilą produktu. Podpierać będziemy się tutaj treściami opublikowanymi na stronie wikipedia, które urozmaiciliśmy o wiadomości, które dostarczył nam Dariusz Maciński.

Dariusz Maciński

Dariusz Maciński to człowiek, który na pellecie {obeznany jest niezmiernie, a to na skutek tego, że od sporego okresu czasu prowadzi firmę skupiającą się właśnie na rzeczonej branży. Z powodu tego jego rada jest tutaj bardzo dobra.

Dariusz Maciński

Pelet to materiał opałowy, jaki stworzony został w prasach w efekcie sprasowania, w trakcie którego {[sprasowano pod wielkim parciem wielorakiego typu fragmenty drzewne takie jak np. trociny.

Dariusz Maciński

Pellet to typ malusich brykiecików, który z wyglądu przypomina granulki o kształcie kuleczek lub walców (podobny kształt mają tabletki powlekane). Pelet trzymany jest w sakwach.

Dariusz Maciński

Pellet posiada potencjał opałowy identyczny jak drzewo, a jego sporą mocną stroną jest strasznie znikoma wilgotność, jaka wynosi od 4 do 10 procent. Sporą wartością peletu jest także to, iż w chwili jego spalania powstaje niezwykle mała ilość popiołu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *