Walory sufitu napinanego

Powłoki napinane to nie żadna świeżynka w urządzaniu wnętrz. Warto jednak wiedzieć, że na starcie używano je przede wszystkim przy urządzaniu np. basenów i sal konferencyjnych. Teraz opisywana technologia jest łatwiej dostępna i zdecydowanie dostępniejsza kosztowo. Wykorzystanie sufitów napinanych jest faktycznie przeróżne – mają prawo być montowane prawdę mówiąc w każdym punkcie, rozpoczynając od zwykłej toalety, a na ogromnych obiektach miejskich kończąc. Sufit napinany może również sprawować rolę ciekawej zabudowy stoisk targowych.

Sufity napinane to bardziej doskonały rodzaj sufitów podwieszanych, z tą dokładnie niewspółmiernością, że sufity napinane składają się tylko z profili mocowanych po obwodzie sufitu oraz membrany, jaka jest rozciągnięta pomiędzy nimi. Zaletą napinanych sufitów w porównaniu do normalnego sufitu podwieszanego jest praktycznie całkowita dowolność projektowania. Mamy szansę kreować niebywale wiele różnorodnych kształtów: łukowych, wielopoziomowych. Zgranie tego z kombinacją kolorystyki i oświetlenia gwarantuje nam unikalny skutek. Kolejną wyższością wspomnianych sufitów jest sposobność doboru mówiąc szczerze dowolnego koloru a także jego typu: błyszczącej albo matowej. Sufity te doskonale kryją wszelkie brzydkie pęknięcia, a te z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie powiększyć nasze mieszkanie. Są to też sufity strasznie uodpornione na różnego rodzaju odkształcenia, wstrząsy.

Instalacja sufitu napinanego to lekka sprawa – jest bezawaryjny i niezwykle sprawny, ponieważ zajmuje niewiele godzin (zazwyczaj od 2 do 8 godzin). Całą operację mamy możliwość zorganizować nawet bez potrzeby opróżniania szaf i innych przedmiotów z remontowanego mieszkania. Nie upierajmy się jednak przy tym, że „Polak potrafi” i montaż powłok napinanych powierzmy obeznanej ekipie. W trakcie montażu sufitu niezwykle ważne jest, by zabiegać też o jego prawidłowe oświetlenie. Mamy możliwość zamontować dla przykładu paski LED zmienno-kolorowe. Takiego rodzaju sufit na pewno sprawi, że nasze biuro będzie eleganckie.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego odnowa polega jedynie na delikatnym myciu.