Sposoby na pielęgnacje zniszczonych włosów

Kiepskie włosy to Twój kłopot?

Nieustanne farbowanie, poranne suszenie a także modelowanie włosów przyczyniło się do tego, że zrobiły się cienkie jak także pozbawione blasku? Poznaj parę sposobów na to, w jaki sposób skutecznie je naprawić. Dzięki radom przez nas umieszczonym Twoje włosy ponownie mogą być śliczne a także lśniące.

Konsultacja z lekarzem:

Pierwsza metoda to wizyta u doktora, który powinien zlecić badania, by skontrolować czy nie mamy niedoboru witamin jak również minerałów, które odpowiadają za zdrowy wzrost włosa jak również jego zdrową strukturę. Po przestudiowaniu rezultatów jak także przyjrzeniu się naszym włosom oraz skórze głowy specjalista powinien zalecić odpowiednią według niego terapię. Zazwyczaj kuracja składa się z suplementu diety jak także właściwych preparatów do pielęgnacji, czyli przede wszystkim szamponu nie posiadającego parabenów jak także odżywki.

Odbudowa włosów na własną rękę:

Także w domu możesz na własną rękę spróbować naprawić swoje włosy. W aptekach można zakupić mnóstwo suplementów, które mają odpowiedni skład. Najchętniej kupowane są te, które zawierają dużą dawkę skrzypu jak także biotyny. Warto mimo wszystko pamiętać, że tabletki, które pomogły Twojej koleżance nie muszą pomóc Tobie. Skuteczna terapia może się wiązać z przetestowaniem różnorodnych preparatów. Oprócz wewnętrznego odżywienia włosów warto o nie również zadbać od zewnątrz dzięki szamponom jak również odżywkom. Najlepiej się sprawdzą te z apteki. Warto także rozważyć wcierki do włosów. Potężną popularnością cieszy się wcierak z kozieradki, która na nieszczęście nie posiada miłego zapachu, jednak może dać dobre rezultaty.