Czy warto zainteresować się śląskim rynkiem nieruchomości?

śląsk - czy warto zamieszkać

Zastanawiasz się nad kupnem nieruchomości na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były z całą pewnością Katowice – serce całego śląska. Katowice to z pewnością doskonała lokalizacja do osiedlenia się. Warto niemniej rozważyć także inne miejscowości. Niemal wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, przez co masz sposobność zakupić mieszkanie po niższej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo interesujących lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z korzystniejszych cenowo lokalizacji na Śląsku wyśmienicie skomunikowana z Katowicami. Jest to również trafny wybór dla osób ceniących kulturę. Jest tu na przykład Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest też interesującym miastem pod względem konstrukcyjnym. Jesteśmy w stanie w tym mieście znaleźć bardzo dużo XIX wiecznych kamienic i willi, które pomimo, że w wielu przypadkach potrzebują odnowienia, robią wrażenie. By zobaczyć mieszkania w Bytomiu na sprzedaż albo wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wiele osób są uważane za jedno z lepszym miast do zamieszkania na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu z innymi miastami, niemniej jednak w dalszym ciągu jest z nimi wyśmienicie skomunikowane. Jesteśmy w stanie tu znaleźć bardzo dużo miejsc, w których można wypocząć np. Staw Polkowiec i Tereny zielone nad potokiem Tyskim. Na plus na pewno działa też stosunkowo niewielki poziom bezrobocia. Miasto stawia też na sport oraz inne atrakcje, dzięki czemu trudno się tutaj nudzić. Rozpatrujesz przeprowadzkę? Sprawdź oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, że Zabrze jest położone odrobinę dalej od centrum aglomeracji, sporo osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada bogatą historię, która wpłynęła na jego uformowanie. Jest tutaj dużo zabytkowych obiektów (głównie z przełomu XIX i XX wieku). Opłaca się zwrócić uwagę w szczególności na:
– Zabudowa kopalni „Guido”
– Kolonia robotnicza Borsigwerke w dzielnicy Biskupice
– Gmach Sądu Rejonowego (oraz więzienie) przy ul. 3 Maja 21, wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku i rozbudowany w 1907 r.
– Pałac w Mikulczycach z przełomu XVIII i XIX wieku
Zabrze oferuje też wiele miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Multikno oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania oraz domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje dużo atrakcji. Jest to idealny wybór dla osób, jakie nie lubią żyć w centrum tętniącego życia miasta. Sprawdź oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold.