Bogactwo Katowic

Gdy przyjedziesz na Śląsk, to warto odwiedzić Katowice. To jedno z najładniejszych miejsc na Śląsku, gdzie pojmiesz nie jedynie historię obszaru. Będziesz miał dodatkowo możliwości, żeby poznać niezwykły nastrój tego miasta, a ponadto zwiedzić niemało uroczych miejsc. Zweryfikuj, czemu Katowice pociągają tak dużo jednostek.

Nowe oblicze Katowic

Katowice to jedno z wyraźnie specyficznych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, zupełnie nie są tak szare, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku wypatrzymy parki ewentualnie skwery. Miasto jest zasobne w wiele miejsc o wartościach przestarzałych. Przykładem może być wieżyczka spadochronowa zamontowana w Parku Kościuszki, ewentualnie także Pomnik Powstańców, jaki ma miano największego także najcięższego monumentu w Polsce. Prócz niezwykłych monumentów, w Katowicach wypada ponadto obejrzeć ikonę miejscowości, czyli popularny spodek. To nie wszystko. W miasteczku również spotkamy się z szeroką ofertą kulturalną. Na seans możemy udać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Baczność zwracają dodatkowo takie miejsca, jak Teatr Korez bądź Kinoteatr Rialto. Jednym z istotnych aspektów podróży, powinna być wizyta w starym miasteczku. Zlokalizujemy tam budynek Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najwyższych biurowców administracyjnych, które możemy wypatrzyć w Polsce. W gmachu znajduje się sala sejmu śląskiego, która była pierwowzorem dla rezydencji Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie wyłącznie teatry, urzędy także monumenty. W mieście realizowanych jest multum festiwali, na przykład OFF Festiwal. Wzmiankując o festiwalach, warto ponadto zwrócić uwagę na występy, które są realizowane w miasteczku. Na Katowickiej arenie muzycznej bywały takie składy jak Pink Floyd albo Rammstein, a też niemało innych prestiżowych gwiazd i grup muzycznych.

Poznaj Katowice

Części postaci, Śląsk kojarzy się z szarzyzną, kopalniami albo hutami. Dopiero będąc na miejscu umiemy dojrzeć, jak niewiele wspólnego z prawdą ma często panujący światopogląd. Najlepszym tego przykładem są Katowice. To żywiołowo rozwijająca się metropolia, w której zlokalizujemy atrakcyjne miejsca do zobaczenia i nie tylko.

Tagged