Suche pranie w mgnieniu oka!

Jeszcze parę dekad temu, pranie było niezwykle wymagającą aktywnością. Dziś starczy załadować ubrania do pralki, a po wszystkim rozwiesić całość na suszarce. W czasie słonecznym, suszarkę zwykle można wynieść na balkon. Niemniej w zimniejszych miesiącach, należy znaleźć dla niej odpowiednie pomieszczenie w mieszkaniu. Podczas klasycznego suszenia, w pomieszczeniu narasta ilość wilgoci, jaka sprzyja powstawaniu grzybów. Stąd też coraz więcej jednostek decyduje się na zakup mechanicznej suszarki ewentualnie pralko-suszarki.

Na co właściwie się zdecydować

Decydując się na nabycie dwóch niezależnych urządzeń, wbrew pozorom użyją one mniej energii. Nie wystąpi też kłopot z ich położeniem, bo można je postawić jedno na drugim. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu nie tracimy miejsca. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na nabycie pojedynczych urządzeń, rozwiązaniem będzie pralko-suszarka. Zajmuje dokładnie tyle pomieszczenia, co pralka, a ma znacznie więcej do zaoferowania. Przy doborze najodpowiedniejszego rozwiązania dla siebie, zwróć również uwagę na pojemność oferowaną przez urządzenia. Przy pralce oraz suszarce mechanicznej, jest ona do siebie podobna. Przy pralko-suszarce, mogą wyniknąć małe rozbieżności. Piorąc 8 kg ciuchów, na raz umiemy wysuszyć tylko 5 kg. Pozostałe rzeczy będą musiały zaczekać na swoją porę. Pomimo to i tak będzie to trwało krócej, aniżeli w przypadku tradycyjnego suszenia.

| Sprawdź ofertę pralko-suszarek marki MIELE

Co do domu, a co do mieszkania

Jeżeli mieszkamy w wieżowcu, korzystniej wybrać na pralko-suszarkę. Zaprzestaniemy się niepokoić, o to gdzie rozprostować pranie. A samo schnięcie potrwa dodatkowo wyjątkowo krótko. Mimo większego poboru mocy elektrycznej, krocie jednostek decyduje się na to wyjście. Mając domek jednorodzinny, przyzwoicie przemyśleć zakup dwóch pojedynczych urządzeń. W takich wypadkach niejednokrotnie posiadamy miejsce, jakie pełni funkcję pralni. Bez problemu pomieści się tam zarówno pralka, jak również suszarka automatyczna.