Ograniczająca uciążliwość

Kłopot nadpotliwości dotyczy dużo kobiet i mężczyzn. Dolegliwość ta powoduje, że bez względu na panującą porę roku, albo też temperaturę zaczynamy oblewać się kroplami potu. Mokre plamy pod pachami, nie wyglądają ładnie. Dodatkowo wciąż wilgotne dłonie powodują, iż gubimy pewność siebie. Ażeby pozbyć się tego kłopotliwego problemu, decydujemy się na skorzystanie z różnorodnych metod, które przynoszą większy albo mniejszy wynik.

Pożegnaj się z mokrymi plamami pod pachami

Większość osób, żeby zaradzić sobie z potem korzysta z antyperspirantów i zazwyczaj zapewnia to oczekiwany rezultat. Niestety, u osób cierpiących na zbytnie pocenie się, tego gatunku rozwiązanie nie przynosi efektów. W takim wypadku promuje się skorzystanie z odpowiednich medykamentów, które są przeznaczone do walki z zbędną potliwością. W aptece możemy odnaleźć rozmaite preparaty. Jednakże to czy będą korzystne, czy też nie, w znacznej mierze zależy tylko od naszego organizmu. Medykament, jaki u jednej postaci pomoże w 100 procentach, u kogoś innego może nie dostarczyć żadnych skutków. Niemało jednostek decyduje się jeszcze na dobranie optymalnej diety. By ograniczyć potliwość powinniśmy zrezygnować lub przynamniej zmniejszyć liczbę jedzonych silnych przypraw także potraw. Należałoby również rozważyć ograniczenie picia gorących napitków, szczególnie kawy. Jednakowo jak w wypadku medykamentów, otrzymane skutki potrafią być przeróżne w przypadku każdej osoby.

Zadbaj o swój komfort

Jeżeli ani farmaceutyki, ani naturalne metody nie spowodowały zaplanowanego skutku, istnieje dodatkowo jedna możliwość. Jeszcze więcej postaci narzekających na nadpotliwość poddaje się zabiegowi wykorzystującemu toksynę botulinową, tzw. botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny w miejsce występowania chorobliwego pocenia się. W ten sposób zostają zablokowane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co sprawia przerwanie wydzielania się potu przez okres od 6 miesięcy do 12. Można dodatkowo zdecydować na kurowanie Thermi Dry, jakiego zamysłem jest totalne wstrzymanie gruczołów potowych, poprzez zagrzanie ich w sposób kontrolowany. Jednakowo jak w poprzednim przykładzie, osłabiamy w ten sposób porcję produkowanego potu. Jednakże tutaj otrzymany wynik jest na stałe, bez regularnego przypominania zabiegu.